Letnia
Akademia Filmowa

WOLONTARIAT

Kogo szukamy?

Szukamy przede wszystkim osób, które kochają kino i chcą poznać tajniki pracy w kulturze. Nie boisz się wyzwań, chcesz przeżyć niezapomniane wakacje filmowe, zgłoś się koniecznie, czekamy na Ciebie do 15 czerwca 2024.

 

W zgłoszeniu zaznacz, w którym dziale najchętniej byś siebie widziała / widział. A w jakim możesz?

 

OBSŁUGA KINA

zakres obowiązków:

wsparcie w przygotowaniu sali kinowej do projekcji, obsługa widowni, dbanie o ekspozycję materiałów reklamowych dostarczonych przez sponsorów, patronów i partnerów LAF

Wolontariat będzie wykonywany w rytmie na 2 zmiany: poranna i popołudniowa

BIURO ORGANIZACYJNE

zakres obowiązków:

obsługa kasy fiskalnej, obsługa komputera ze wskazaniem na tworzenie codziennych raportów kasowych i frekwencyjnych w dostarczonych przez organizatorów LAF arkuszach kalkulacyjnych, kontakt online z innymi obiektami LAF, pierwszy kontakt z widzami, wydawanie paczek akredytacyjnych, udzielanie szeroko rozumianej informacji na temat programu Akademii i atrakcji Zwierzyńca jako znakomitego i różnorodnego miejsca rekreacji
Wolontariat będzie wykonywany w rytmie na 2 zmiany: poranna i popołudniowa

RAF (Royal Air Force) GRUPA SZYBKIEGO REAGOWANIA

zakres obowiązków:

prace siłowe, pomoc grupie plastyków przy instalacjach na mieście, rozwieszanie plakatów po Zwierzyńcu, inne, w zależności od potrzeby, przewóz rzeczy pomiędzy obiektami LAF. Konieczna umiejętność jazdy na rowerze, dobrze widziany własny rower.
nienormowany czas pracy

OPIEKA NAD GOŚĆMI

zakres obowiązków:
przygotowanie welcome pack dla gości, współpraca z hotelami, przyjęcie roli przewodniczki/przewodnika, wsparcie w zakwaterowaniu na miejscu i transporcie gości. Mile widziane osoby, które znają Zwierzyniec.
nienormowany czas pracy

 

STRONA WWW

Wsparcie w budowaniu strony www LAF. Inputing treści (grafik, tekstów, zwiastunów). 

Wolontariat odbywa się przed Festiwalem. Można również dołączyć do grona wolontariuszy i wolontariuszek podczas Festiwalu w innym dziale.

KRONIKA LETNIEJ AKADEMII FILMOWEJ

zakres obowiązków:

wsparcie w przygotowaniu kroniki na 25. LAF, zbieranie materiałów archiwalnych, pisanie tekstów, wsparcie redakcyjne.

Wolontariat odbywa się przed Festiwalem. Można również dołączyć do grona wolontariuszy i wolontariuszek podczas Festiwalu w innym dziale.

SOCIAL MEDIA

zakres obowiązków: podczas festiwalu: tworzenie autorskiego kontentu na kanały social media festiwalu, nagrywanie materiałów wideo zgodnie z przedstawionym przez organizatorów briefem – tworzenie rolek i relacji na bazie zebranego materiału zdjęciowego i wideo zgodnie z przedstawionym przez organizatorów briefem, współtworzenie treści tekstowych pod kątem postów na kanały social media festiwalu, współtworzenie koncepcji kreatywnych materiałów wideo pod kątem kanałów social media festiwalu

Przed festiwalem: wsparcie asystenckie koordynatorki SoMe

FAQ, czyli często zadawane pytania:

​Czy mogę do Zwierzyńca przyjechać w dniu rozpoczęcia Akademii?

Wszyscy wolontariusze są zobligowani do stawienia się w Zwierzyńcu na 2 dni przed rozpoczęciem LAF. Jest to niezbędne, by przeobrazić serce Roztocza w miasto gotowe na filmowe święto.

Ile godzin dziennie pracują wolontariusze LAF?

Wolontariusze LAF zasadniczo pracują w systemie dwuzmianowy, po 6/8 godzin dziennie. Są stanowiska, o czym poniżej, na których obowiązuje nienormowany czas pracy. W fazie początkowej (faza przygotowawcza przed Akademią) i końcowej (w dniu zakończenia Akademii) wszystkich wolontariuszy obowiązuje nienormowany czas pracy, zależny od potrzeby. Szczegóły zawsze ustalane są między wolontariuszami i ich przełożonymi.

Co się stanie, gdy chciałam /-em zostać dziennikarzem kroniki, ale to stanowisko zostało powierzone innym osobom?

W takim przypadku, o ile uznają to za zasadne i o ile dana osoba zaznaczyła w formularzu także swoje zainteresowanie innymi stanowiskami, organizatorzy LAF przydzielają inne zajęcie.

Czy decyzja organizatorów LAF w sprawie przyjęcia/nieprzyjęcia do wolontariatu jest ostateczna?

Tak. Nie przewidujemy odwołań od decyzji. Natomiast zdarzają się sytuacje losowe, które uniemożliwiają wolontariuszowi pojawienie się na LAF i pracę w ramach wolontariatu. W takim przypadku organizatorzy LAF rezerwują sobie prawo bądź do ogłoszenia na stronie internetowej LAF w dziale fakultatywnego naboru, bądź do kontaktu e-mailowego/telefonicznego z osobami, które w procesie rekrutacji nadesłały swoje zgłoszenia, a nie zostały przyjęte do grona wolontariuszy. Organizatorzy LAF nie przygotowują tzw. listy rezerwowej. W razie potrzeby analizują ponownie zgłoszenia i kontaktują się w sprawie znalezienia zastępstwa z wybranymi osobami.

Mam 15 lat. Czy mogę zostać wolontariuszem LAF?

Nie. Wolontariuszem LAF może zostać osobą, która ukończyła 16 rok życia przed rozpoczęciem edycji LAF, w ramach której chciałaby pracować jako wolontariusz.

Mam 17 lat. Czy mogę zostać wolontariuszem LAF?

Tak. Osoba, która w dniu rozpoczęcia LAF nie jest osobą pełnoletnią (a ma ukończone 16 lat) i zostanie decyzją organizatorów LAF przyjęta w poczet wolontariuszy, wraz z porozumieniem o wolontariacie powinna dostarczyć oświadczenie rodzica/prawnego opiekuna z pisemną zgodą.

W jaki sposób zostanie ogłoszana lista osób przyjętych do grona wolontariuszy LAF?

Lista szczęśliwców będzie publikowana 21 czerwca na stronie internetowej laffest.pl w zakładce WOLONTARIAT (https://laffest.pl/wolontariat/). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do późniejszej publikacji listy, np. w razie konieczności rozpatrzenia większej niż zwykle ilości aplikacji. Osoby, których aplikacje rozpatrzono pozytywnie, zostaną o tym poinformowane via e-mail.

Kiedy dowiem się, na jakim stanowisku będę pracował /-a?

Lista opublikowana na stronie internetowej LAF będzie zawierać imiona i nazwiska wolontariuszy.  Przydziały zostaną podane w e-mailu z instrukcjami, o czym w następnym punkcie.

Opublikowano listę wolontariuszy LAF. Co dalej?

Wolontariusze LAF otrzymają drogą e-mail dalsze instrukcje, zawierające informacje dotyczące pracy przed rozpoczęciem Akademii (dotyczy wybranych stanowisk, przydziały stanowisk, zakwaterowania w Zwierzyńcu, podróży do/ze Zwierzyńca, podpisania porozumienia o wolontariacie.

Jakie mam szanse, by zostać wolontariuszem LAF?

Spore. Nie wymagamy od wolontariuszy fachowej wiedzy czy niespotykanych umiejętności. Każde zgłoszenie, od którego będzie biła przemożna chęć do przeżycia niezwykłej przygody połączonej z czasami wyczerpującą pracą, zostanie wzięte pod szczególną uwagę.

Kogo poszukujemy?

Preferujemy osoby, które “chcą chcieć”:

Chcą dołożyć swoją cegiełkę do powstania kolejnej edycji wyjątkowego festiwalu filmowego.
Chcą zobaczyć filmy z Europy i spoza niej, których nigdzie indziej w kraju zobaczyć nie można.
Chcą przeżyć niezapomniane, fantastyczne wakacje w urokliwym sercu Roztocza.
Chcą poznać uśmiechniętych ludzi z całej Polski, naładowanych pozytywną energią, serdecznością i otwartych na nowe znajomości.
Chcą dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda “praca w kulturze”
Chcą nabrać pewności siebie pracując w grupie, jednocześnie nie będąc anonimowym trybikiem festiwalowej maszyny.

Pozdrawiamy i dziękujemy za wszystkie zgłoszenia
Zespół LAF