films
Director

„Simona Kossak” na otwarcie 25.Letniej Akademii Filmowej

111111

„Simona Kossak” na otwarcie 25.Letniej Akademii Filmowej

Obrazek wyróżniający

„Simona Kossak” na otwarcie 25.Letniej Akademii Filmowej

 

Inspirująca historia o niezależności i determinacji w szukaniu własnego miejsca na ziemi, opowieść o odwiecznej potrzebie bliskości i odnalezieniu swojego stada – film „Simona Kossak” w reżyserii Adriana Panka otwiera tegoroczny LAF.

W pochodzącą z rodziny słynnych malarzy Simonę Kossak – symbol- niezwykłej relacji człowieka z naturą, wciela się Sandra Drzymalska. W jej długoletniego partnera – Lecha Wilczka – Jakub Gierszał. Na ekranie zobaczymy również m.in. Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Olgę Bołądź i Martę Stalmierską. 

Co dzieje się, kiedy córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha nie dziedziczy talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę i jaką cenę zapłaci za szukanie własnej drogi? Widzowie przyglądają się temu, jak Simona po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży. Tym samym zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i… potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt…

 

Co z tego wynika, przekonamy się już 8 sierpnia w Zwierzyńcu podczas wieczoru otwarcia 25.edycji Letniej Akademii Filmowej.